Altınstar Okey Oyna
ALTINSTAR OKEY
ALTINSTAR OKEY Dünyanın hiçbir yerinde olmayan ve benzersiz özellikler sunan Altınstar Okey oynamak için hemen bugün başlayın.


ARKADAŞLARINIZLA EĞLENİN Altınstarın doyumsuz tadını arkadaş­larınıza önerin. Facebook ve diger sosyal medya sitesinde oyun plan­layıp taktikleri paylaşın.
ALTINSTAR NASIL OYNANIR
 • Altınstar Okey Oyna Giriş ve hesap açma
 • GİRİŞ VE HESAP AÇMA

  Oyunu başlatığınızda giriş ekranı açılır. Yeni oyuncuların oyuna başlamadan önce bir hesap açmaları gerekir. Bunun için adınızı, e-posta adresinizi doldurup bir giriş şifresi oluşturmanız gerekir. Daha önce bir hesap açmış iseniz e-posta adresinizi ve giriş şifrenizi yazarak giriş yapabilirsiniz.

  Yukarı çık

 • Altınstar Okey Oyna Lobi ve masaya oturma
 • LOBİ VE MASAYA OTURMA

  Giriş yaptığınız zaman Altınstar lobisine girersiniz. Burada profilinize giriş yapabilir veya değişik masalara oturabilirsiniz. Ekranın ortasında katılabileceğiniz tüm açık masaların bir listesi bulunur. Oynamak istediğiniz masayı seçip sağ taraftaki "masaya otur" butonuna tıklayarak bu masaya oturabilirsiniz. Seçtiğiniz masa yeni bir sekme olarak ekranda açılacaktır. Ekranın altında bulunan sekmeli tarayıcılara tıklayarak oyun esnasında kolayca ekran değiştirebilirsiniz.

  Yukarı çık

 • Altınstar Okey Oyna Profil
 • PROFİL

  Altınstar'a kayıtlı herkesin bir profil sayfası olur. Profil sayfasına lobideki üst navigasyonda bulunan adınıza tıklayarak ulaşabilirsiniz. Profil sayfasında oyuncunun kendisinin kolayca değiştirebileceği bazı bilgiler bulunur. Aynı zamanda buraya bir fotoğraf yükleyebilir ve profilinizde kendi aktif arkadaş listenizi oluşturabilirsiniz.

  Yukarı çık

 • Altınstar Okey Oyna Avatarlar
 • AVATARLAR

  Avatarı özelleştirmek için; avatarınızın altındaki "avatar" butonuna tıklayabilir veya üstteki menüden avatarı özelleştir butonuna tıklayabilirsiniz. Avatarın ekranında avatarınızı görüntüleyebilir ve nasıl görüneceğine öğeler yardımı ile karar verebilirsiniz. Bazı öğeler ücretsizdir ama çoğu Stars ile satın alınması gerekir. Starları oyunlarda kazanabiliyor veya kasiyer'den satın alabiliyorsunuz.

  Yukarı çık

 • Altınstar Okey Oyunu Oynanmasi Altınstar Okey Oyunu Oynanmasi
 • OYUNU OYNANMASI

  Masanın birine oturur oturmaz adınız ekranda görünür.Oyun ekranının sol üstünde oyun özeti ve oyun ayarları bulunur. Bunun altında da şu butonlar bulunur: sıradan çıkma, masayı terk etme ve oyun seçenekleri. Bunun yanı sıra burada hangi oyuncuların masaya katıldıkları ve oyunculara ait mevcut APS puanları gözükür. Aynı zamanda oyuncular burada oynamak için ne kadar süreleri kaldığını da görürler. Eğer oyuncu vaktinde oynamazsa 'sıra dışı' kalacak ve sistem onun sırasını alacaktır. Ekranin sağ üst tarafinda masadaki oyuncuların birbirleri ile iletişim kurabilecekleri bir chat-box yer alır. Oyun hakkında bazı bildiriler de burada yer alır.

  Her oyuncu masanın bir kenarına oturur.Okey oyunu oynamak için kullanılan butonlar oyun ıstakasının her iki yanında bulunur.

  Yukarı çık

  PER OLUŞTURMA
  Oyun istakasında doğru perler oluşturmak için iki seçenek vardır:
  Taşları doğru sıra ile mümkün olduğu kadar birbirine yakın yerleştirin.
  Fareyi oluşturmak istediğiniz set için gerekli olan taşların üzerinde gezdirin.

  Taşların üzerinde belirlenen sarı bar oluşturduğunuz setleri gösterir. Eğer set çiftlerden oluşturulmuşsa "II" gözükecektir. Yanlış dizim yapılmışsa "?" gözükür.

  Yukarı çık

  Eli bitirmek
  101 Okey:
  Oyuncunun taşlarını oyun masasına açmak için çeşitli yöntem vardır:
  "Hepsini aç" butonu ile oyuncu elindeki tüm taşları, oluşturduğu setler şeklinde otomatik olarak masaya açar.
  Oluşturduğunuz setleri birer birer masaya taşıyabilirsiniz.
  Perlerin üzerindeki sarı barın solundaki oka tıklayarak da elinizi açabilirsiniz.

  Eğer hata yaparsanız iki buton kullanabilirsiniz: "Geri al" ve "Geri topla".Bazı durumlarda bu hatalardan dolayı ceza puanı alabilirsiniz. Ceza puanları için Okey 101 Kuralları sayfasına bakınız.

  Düz Okey:
  Okey'de elindeki 14 taşı ilk sıraya dizen oyuncu oyunu kazanmış olur. Elindeki 15. taşı, yere açılmış taşın üstüne koyarak oyunu bitirir.

  Yukarı çık

  YAZBOZ
  Puanınızı "yazboz" butonuna tıklıyarak görebilirsiniz. Burada her turda aldığınız puanlar ve ceza puanları yayınlanır. Her turda yazboz otomatik olarak yayınlanır.

  Yukarı çık

 • Altınstar Okey Oyna Puanları (APS)
 • ALTINSTAR PUANLARI (APS)

  Altınstar puanları (APS) oyuna yatırmak için kullanılır. APS puanlarınızın toplamını profiliniz de görebilirsiniz.Her masanın katılım puanı farklıdır.Katılımcıların oyuna katılmak icin yatırdıkları bu APS'ler ödül kasasında bekletilir ve oyunu sonunda kazananlar arasında dagıtılır.

  APS 100+10 puan yatırımı ve ödül dağılımına örnek:

  Toplam kasa: 4 X 100 = 400 APS
  Birinci kasanın %70'i olan 280 APS alır
  İkinci gelen kasanın %30'u olan 120 APS alır
  Ücüncü ve dördüncü olanlar yatırdıklarını kaybederler
  Altınstar 4X10 APS alır.

  Tesadüfen oyunun sonunda birden fazla oyuncu aynı puana ulaşırsa ödül bu oyuncular arasında eşit olarak bölünür.

  Yukarı çık